تماس با ما
Alice

شماره تلفن : 86-15694003007

WhatsApp : +8615694003007

یک ربات جوش داده شده با لیزر در قطارهای CRRC مگلو استفاده می شود

April 7, 2021

با گذشت سالها ، در زمینه هوا فضا ، حمل و نقل ، تجهیزات در اعماق دریا ، برخی از قطعات اصلی غیر استاندارد باید به جوشکاری دستی اعتماد کنند.به گفته کارشناسان مربوطه CRRC Co.، Ltd. (یک شرکت متعلق به شرکت تولید کننده قطار) ، فن آوری جوشکاری این قطعات اصلی از دقت بالایی برخوردار است ، در صورت عدم تأمین نیازها باعث از بین رفتن قطعات می شود یا حوادث در حال اجرا.

 

وی تیم تحقیقات علمی Xiaoyang شرکت Wuxi Hanshen Electric Co. ، Ltd. از استان جیانگ سو ، یک ربات جوش لیزری دستی جدید را با موفقیت تولید کرده است که با موفقیت در پروژه جدید قطار سریع Maglev در چین به کار گرفته شده است.

 

سبک وزن با سرعت بالا ، نیازهای بالاتر برای فن آوری جوشکاری

 

کیشویان ، معاون مهندس CRRC به خبرنگاران گفت که EMU پرسرعت CRH380A 486.1 کیلومتر در ساعت در خط پکن - شانگهای تمام می شود و سرعت ریلی سریع السیر جهان را تازه می کند.چنین سرعتی بالا عملکرد ماده و چرخ دنده ، قابلیت اطمینان آب بندی جعبه و غیره را با چالش های بزرگی روبرو می کند.

 

"در حال حاضر ، مواد بدنه اتومبیل پرسرعت چین از امروزه از مواد فولادی آلیاژی معمولی ، از فولاد ضد زنگ ، آلیاژ آلومینیوم ساخته شده اند."او Xiaoyang گفت.تغییر مواد ، الزامات بالاتری را برای فناوری جوشکاری مطرح می کند ، که طبیعتاً منجر به بهبود فناوری پردازش شده است.فناوری پیشرفته و جدید ماشین برش جوشکاری لیزر نیز به خط تولید وسایل نقلیه راه آهن وارد شده است.

 

"بدنه قطار سریع یک ماده آلیاژ آلومینیوم با مقاومت بالا است که تأمین نیاز به کیفیت جوشکاری توسط تجهیزات جوشکاری سنتی دشوار است."پروفسور وانگ کهونگ از دانشگاه صنعتی نانجینگ گفت.در حالی که ربات جوشکاری لیزر دستی ساخته شده توسط کشور ما سریعتر از فرآیند دستی جوشکاری قوس آرگون است.برای تحقق جوشکاری سریع با سرعت بالا می توان از آن در خلا و گاز خاص استفاده کرد.

آخرین اخبار شرکت یک ربات جوش داده شده با لیزر در قطارهای CRRC مگلو استفاده می شود  0

دقت جوشکاری را بهبود بخشید و اجازه دهید تجهیزات جوشکاری لیزر جایگزین واردات شود

 

لیو هایجون ، معاون مدیر کل شرکت Wuxi Hanshen Electric ، آموزشی ویبولیتین ، به خبرنگاران گفت که فناوری جوشکاری لیزر یک فناوری پیشرفته در تولید دقیق است.در برخی از کشورهای پیشرفته از آن در هوا فضا ، ساخت کشتی ، ساخت وسایل نقلیه ریلی ، پردازش ورق فلز ، ساخت خودرو و غیره استفاده شده است.پیش از این ، فناوری جوشکاری لیزر داخلی در مرحله آزمایشگاه توسعه یافته است ، تعداد کمی از تجهیزات جوشکاری لیزر که مورد استفاده قرار گرفته اند نیز عمدتا به واردات متکی هستند که بسیار گران هستند.

 

"به منظور از بین بردن موانع فنی تجهیزات جوشکاری لیزر و ارتقا توسعه تولید دقیق در چین ، ما از سال 2008 با م institسسات تحقیقاتی علمی همکاری کرده ایم تا تجهیزات جوشکاری لیزر با قدرت بالا را به طور مشترک توسعه دهیم. در 10 سال گذشته ، تحت هدایت مفهوم هوش ، ما تلاش های تحقیقاتی علمی خود را متمرکز کرده ایم ، وسایل نقلیه ریلی را برای فناوری جوشکاری لیزر و تحقیق و توسعه تجهیزات هوشمند جوشکاری لیزر هدف قرار داده ایم. ما بر بسیاری از مشکلات اساسی فناوری ، از جمله فناوری مواد ، فن آوری پردازش و سرانجام غلبه کرده ایم ما تجهیزات جوشکاری لیزر وارداتی را با موفقیت توسعه داده و جایگزین کردیم. "او Xiaoyang گفت.

 

در حال حاضر ، ربات جدید جوشکاری لیزر دستی ، در مقایسه با روش جوشکاری سنتی ، فن آوری اتصال پیشرفته تری است. مزایای آن بسیار واضح است:

سرعت جوشکاری سریع و تشکیل سطح زیبا ؛

چگالی توان بالا پس از تمرکز لیزر ؛

عمق جوش بالا و مقاومت جوش بالا ؛

این نه تنها می تواند در دمای اتاق یا شرایط خاص جوشکاری شود ، بلکه تیتانیوم نسوز ، کوارتز و سایر مواد را نیز جوش می دهد که دقت و کارایی جوشکاری را بهبود می بخشد.

 

با این حال ، از نظر برخی از کارشناسان مربوطه ، در حال حاضر ، اگرچه چین موفقیت های جدیدی در زمینه جوشکاری لیزر ایجاد کرده است ، اما زمینه کاربرد آن هنوز محدود است.به منظور تحقق بخشیدن به کاربردهای گسترده در بسیاری از زمینه ها ، ضروری است که با تعمیق نوآوری مشترک ، رقابت اصلی صنعت جوشکاری لیزر را بهبود بخشیم.در عین حال ، سرعت در تدوین استانداردهای ملی مربوطه و معرفی سیاست هایی برای تشویق خرید و بومی سازی تجهیزات جوشکاری ضروری است.که باعث پیشرفت بهتر نوآوری و توسعه صنعت جوشکاری لیزر می شود و از تجهیزات مهم پشتیبانی فنی برای ساخت هوا فضا ، حمل و نقل و نیروی دریایی ارائه می دهد.