تماس با ما
Alice

شماره تلفن : 86-15694003007

WhatsApp : +8615694003007

دانشمندان لیزر تولید کرده اند که می تواند در هر ثانیه 254 تریلیون عدد تصادفی تولید کند

March 8, 2021

یک تیم بین المللی از دانشمندان لیزری را ایجاد کرده اند که می تواند در هر ثانیه 254 تریلیون عدد تصادفی تولید کند ، بیش از صد برابر سریعتر از RNM (RNG) مبتنی بر رایانه.

اگرچه تولید اعداد تصادفی از هزاران سال پیش وجود داشته است ، اما در محاسبات از اهمیت بیشتری برخوردار شده است زیرا اساس رمزنگاری را تشکیل می دهد.از آنجا که تعداد دستگاه های آنلاین بیش از گذشته وجود دارد ، نیاز به جلوگیری از رمزگذاری افراد بد اهمیت بیش از پیش می شود.برای نشان دادن نیاز فراگیر RNG در فن آوری مدرن ، گوگل مزایای بارز رایانه کوانتومی 53 qubit را که از مشکل RNG استفاده می کند ، نشان می دهد.

به همین دلیل است که سیستم جدید می تواند یک تغییر دهنده بازی باشد: می تواند در هر ثانیه 250 ترابایت بیت تصادفی تولید کند.در واقع ، آنقدر سریع است که تیم پشتیبان آن در ضبط صدا با دوربین های پرسرعت مشکل دارد.محققان می گویند سیستم آنها نسبت به یک مولد اعداد تصادفی فیزیکی هم از نظر سرعت و هم از نظر توانایی ایجاد همزمان جریانهای بیتی بهتر عمل می کند.نتایج در ژورنال Science ارسال می شود.

به گزارش ساینس نیوز ، در اختراع جدید از لیزر کوچکی به طول فقط یک میلی متر استفاده شده است که قبل از خروج از دستگاه ، نور بین آینه ها را در دو انتهای حفره ساعت شنی منعکس می کند.برخلاف سیستم های قبلی مبتنی بر لیزر ، روند جدید می تواند بسیاری از حالت های نوری را به طور همزمان تقویت کند.

این نور لیزر در ایجاد نوسانات شدت سریع با یکدیگر تداخل می کند ، که توسط تیم با استفاده از دوربین ثبت شده است.دوربین شدت نور را در حدود یک تریلیون ثانیه در 254 نقطه از پرتو اندازه گیری کرد.اما سرعت خروجی لیزر به این معنی است که دوربین فقط می تواند حافظه را برای چند نانو ثانیه ردیابی کند قبل از اینکه حافظه داخلی را پر کند و سپس داده ها در رایانه بارگذاری شود.

سیستم تصادفی سازی توسط محققان دانشگاه فناوری Nanyang (NTU) در سنگاپور ، دانشگاه ییل و کالج ترینیتی دوبلین توسعه یافته و در NTU تولید شده است.برای آینده سیستم ، تیم هدف قرار دادن لیزر در یک تراشه جمع و جور را برای استفاده عملی قرار داده است.با این کار می توان اعداد تصادفی تولید شده را مستقیماً وارد رایانه کرد.

 

(لطفاً توجه داشته باشید نسخه چینی این مقاله از سایت Laserfair.com ارائه می شود)